fbpx
2024-10-02
Archívum

Örök ifjúság – ajándék páros belépő a MÁV Szimfonikus Zenekar koncertjére!

A MÁV Szimfonikus Zenekar két egymást követő napon, 2024. október 26-án (szombaton) 19 órától a Zeneakadémia Nagytermében, október 27-én (vasárnap) 19 órától pedig a Vigadó Dísztermében örvendezteti meg hallgatóságát.

Ajánlatunk elsősorban, de nem kizárólag HungaryCard tulajdonosoknak szól.

Amennyiben szeretne ott lenni a koncertek egyikén,

– jelentkezzen mielőbb az iroda@hotelinfo.hu e-mail címen a választott dátum és helyszín megjelölésével, valamint

– töltse le a Google Play áruházból a HungaryCard alkalmazást és rögzítse érvényes HungaryCardját az alkalmazásban.
Kérjük, engedélyezze az azonnali értesítések fogadását is! 

(Amennyiben az alkalmazás régebbi verzióját már korábban  – 2024 szeptembere előtt –  letöltötte, azt előzetesen törölni szükséges. Az alkalmazásban rögzített kártya természetesen fizikai valójában is használható marad, nem csak elektronikus formában.)

Örök ifjúság

Mendelssohn: d-moll versenymű hegedűre, zongorára és zenekarra

Mahler: 1. D-dúr “Titán” szimfónia

Közreműködik

Abouzahra Amira – hegedű

Fejérvári Zoltán – zongora

Vezényel

Christoph Eschenbach


Christoph Eschenbach a nemzetközi zenei élet kivételes egyénisége, aki zongoristából vált magasan jegyzett karmesterré. A német repertoár egyik legizgalmasabb tolmácsolója, aki a fiatal tehetségek felkarolását is feladatának tartja. Azokat keresi, akik „száz százalékig művészek”. Bizonyára ilyen volt egykor Felix Mendelssohn is, aki tizennégy évesen komponálta bravúros d-moll kettősversenyét, s később a fafúvósokkal és timpanival kibővített változatát is közreadta: az esten ez a végső verzió csendül fel. Ezúttal a magyar–egyiptomi családban született feltörekvő hegedűművész, Abouzahra Amira, valamint az egyéni játékmódjáról ismert Fejérvári Zoltán zongoraművész szólójával halljuk ezt az újra felfedezett opuszt.  A koncertet Gustav Mahler első szimfóniája zárja, amellyel az osztrák zseni 1889-ben letette a névjegyét. A nagyszabású alkotásban, amely A titán fantázianevet viseli, a német természeti romantika varázsereje a korabeli Bécs eleganciájával és a klezmer szelíd iróniájával alkot lebilincselő egészt.