fbpx
2025-10-07
Hírek

Ha ősz, akkor arborétum!

Kedvezményadó partnereink közül arborétumokból és kastélykertekből gyűjtöttünk egy csokorra valót: őszi színpompával és 10-20-50% HungaryCard kedvezménnyel várják Önöket!

Folly Arborétum – Badacsonyörs
A Folly Arborétum nem csak különleges cédrusok és ciprusok egyedi atmoszférájú gyűjteménye, hanem négy generáció elkötelezett munkájának és kitartásának eredménye.
Az öt hektárnyi terület otthont ad többszázféle tűlevelűnek, emellett kiemelkedő a kert nemzetközi szinten is jegyzett boróka-gyűjteménye, valamint kétszázféle lombos fája és több ezer tő évelő növénye.
Az arborétum önállóan is bejárható, de a vezetett kerti sétákon és tematikus programokon is kiválóan megismerhető. Az új játékelemekkel bővült játszótér és a meseösvény elsősorban a gyerekeket várja, míg a Tobozkörút és a tobozt formázó kilátó minden látogatónak egyedülálló panorámát kínál. Az arborétumot több helyen kültéri műalkotások díszítik. A borvacsoráknak és gasztroprogramoknak helyet adó bisztro jellegű étterem egész évben várja vendégeit.
10% kedvezmény a felnőtt, gyerek, nyugdíjas és családi belépőjegy árából.

Tiszakürti Arborétum
Az Alföld egyik legszebb, 60 hektáron elterülő angolpark jellegű kertje bőséges kikapcsolódási lehetőséget nyújt minden évszakban. Az 1800-as években Gróf Bolza Péter és fia József formálta az Tisza mentén elterülő ártéri erdőt főúri parkká, amely az arborétum alapjául szolgált. Az arborétum feladata és küldetése megőrizni az itt szigetként fennmaradt keményfás ligeterdő társulást, és az erdőbe ágyazott idegenföldi növények gyűjteményét. A park területén kialakított kövezett, vagy természetes túraútvonalak bejárása lehet egész napos program is, de akár egy órás rövid túra is felüdülést ad.
20% kedvezmény legfeljebb 2 fő részére a teljes árú felnőtt belépőjegy árából.

Nemzeti Botanikus Kert – Vácrátót
Budapesttől 30 km-re, Vácrátóton, egy 200 éves történeti kertben található hazánk legjelentősebb élőnövény gyűjteménye. A romantikus stílusban megálmodott, 22 hektáros egykori kastélykert tavai és változatos növényzete gazdag madárvilágnak is otthont ad. Egész évben tematikus sétautak, kiállítások, vízimalom, üvegházak, hatalmas fák és a természet ezer apró csodája várja a kikapcsolódni vágyókat.
15% kedvezmény a teljes árú felnőtt belépőjegy árából legfeljebb 2 fő részére.

Két Festetics-kastély – Keszthely és Dég
A dégi kastéllyal egy időben kezdték kialakítani hazánk legnagyobb, 300 hektáron elterülő angolparkját, amely része a birtok egészére kiterjedő, egységes tervnek. A Szerpentin-tó szigetén találjuk a kert ma legismertebb, karakterisztikus épületét, a vörös téglás Hollandi-házat. A 19. század végén Festetics Pál építtette tüdőbeteg felesége számára, akit a ház földszintjén lakó svájci tehenek jóvoltából friss tejjel és ammóniagőzzel kezeltek.
Dégen 50% , Keszthelyen 20% kedvezmény vehető igénybe  a teljes árú, illetve az összes állandó kiállításra szóló kombinált felnőtt belépőjegy árából, legfeljebb 2 fő részére.

Károlyi-kastély – Füzérradvány
A kastélyt övező különleges hangulatú, kiterjedt kastélypark sétányaival, a patakokon átívelő hidakkal, halastóval, platánjaival, terebélyes hársfáival, több törzsű tulipánfájával, piramistölgyeivel ejti ámulatba a látogatókat. A parkban akár többórás sétára is indulhatunk anélkül, hogy egy-egy útszakaszt kétszer érintenénk.
50% kedvezmény legfeljebb 2 fő részére a teljes árú felnőtt belépőjegy árából.

Szász Endre Kastély  – Várda
A festői szépségű lankás somogyi tájban Fonyód-Kaposvár közötti útvonalon, Várdán igazi kuriózumra lelhet az ide utazó. A hat hektáron elterülő ősfákkal körülvett klasszicista stílusú villa előzetes időpont egyeztetés alapján látogatható.
10 % kedvezmény vehető igénybe a belépőjegyek árából.

Tisza-kastély – Geszt
A kastélyt körülölelő 16 hektáros park növényritkaságokban gazdag. A sétaút többszáz éves árnyas fák alatt vezet, melyek között rejtett ösvények és romantikus pihenőhelyek is megtalálhatók. A sétaútvonalak sötétedés után is bejárhatók, hiszen kandeláberek világítják meg azokat.
A parkban lévő  – szintén kivilágított – labdarúgó pálya és a többfunkciós sportpályája számos mozgásformát tesz lehetővé, beleértve a teniszt, a röplabdát és a kézilabdát is.  A gyermekek új, tematikus játszótéren élvezhetik a szabad játékot. A kastélyparkot lehetőség van saját kerékpárral is bejárni, ezek kényelmes és biztonságos elhelyezésére tárolókat alakítottak ki.
50 % kedvezmény legfeljebb 2 fő részére a teljes árú felnőtt belépőjegy árából.

Wenckheim-kastély – Szabadkígyós
A főúri lak előtt található, formára nyírt bukszusokból és tiszafákból kialakított, barokkos vonalvezetésű franciakert körül vadregényes angolkert várja a látogatókat mesterséges tóval, hidakkal és mocsári ciprusokkal.
50 % kedvezmény legfeljebb 2 fő részére a teljes árú felnőtt belépőjegy árából.